Niebanalne dodatki do wnętrz, tworzone przez polskich projektantów.
Zapisz się do newslettera!
ZAPISZ SIĘ
Naciskając “Zapisz się”, wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Atelio Martyna Szulist (ul. Jarzębinowa 11-13, 78-500 Drawsko Pomorskie) powyższych danych osobowych w celach promocyjnych, informacyjnych, reklamowych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz na przesyłanie na podany adres email informacji handlowych od Atelio Martyna Szulist
NEWSLETTER
Sprzedaż na Atelio
01
Na czym polega sprzedaż na Atelio?
Jeżeli tworzysz lub projektujesz elementy dekoracji lub wyposażenia wnętrz, możesz sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem portalu Atelio. Zarejestruj się, dodaj zdjęcia oferowanych produktów i sprzedawaj je w swoim własnym sklepie, mieszczącym się na naszym portalu. Rejestracja jest szybka i bezpłatna, więc nie czekaj i dołącz do grona dobrych polskich projektantów i rękodzielników.

Ponieważ stawiamy na oryginalność i dobrą jakość oferowanych produktów, zgłoszenia nowo otwartych sklepów, podlegają naszej weryfikacji. Zatem dodając projekty, zadbaj o dobrą jakość zdjęć oraz szczegółowe opisy. Na początek najlepiej jest dodać co najmniej 3 projekty, żebyśmy mieli pogląd na to, co dokładnie chcesz sprzedawać. Twój sklep i produkty w nim umieszczone, będą widoczne dopiero po naszej akceptacji, więc prosimy o cierpliwość.

Nie pobieramy opłat za rejestrację i wystawienie produktów.
02
Jakie wymogi muszę spełnić, by założyć sklep na Atelio?
Te elementy są istotne podczas weryfikacji sklepu:

• Oryginale, autorskie przedmioty, wykonywane z pasją z dobrych materiałów.

• Dobrej jakości zdjęcia – najlepiej na białym tle, bez zbędnych dodatków w kadrze.

• Uzupełniony profil – Twoje dane, zdjęcie lub logo i jasny opis.

• Twoje produkty muszą posiadać szczegółowy opis, ponieważ dzięki temu klient prędzej zadecyduje, czy chce skorzystać z usług Twojego sklepu.

• Twoje produkty muszą być zgodne z naszymi zasadami (np. nie zawierać obraźliwych lub nielegalnych treści).

• Należy dodać minimum 3 produkty.

• MUSISZ posiadać zarejestrowane konto PayPal.

Jeśli zależy Ci na czasie, poinformuj nas mailowo o założeniu sklepu na Atelio. Napisz wiadomość na adres: kontakt@atelio.pl i podaj swój nick, a my rozpatrzymy Twoje zgłoszenie.
03
Jak długo czeka się na weryfikację sklepu?
Dokładamy wszelkich starań, by weryfikacja nowych sklepów odbywała się tak szybko, jak tylko jest to możliwe.
04
Kto może zostać sprzedawcą na Atelio? Czy Trzeba mieć otwartą działalność?
Nie, ponieważ na Atelio jest miejscem, gdzie spotykają się ścieżki zarówno osób hobbystycznie zajmujących się rękodziełem, jak i zawodowych projektantów, posiadających swoje firmy. Jedynym wymogiem jest posiadanie konta PayPal, dzięki któremu płatności błyskawicznie wędrują do sprzedawcy.
05
W jaki sposób mogę zarejestrować się jako sprzedawca?
Aby sprzedawać poprzez Atelio, należy kliknąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu o nazwie „Moje konto”. Następnie trzeba wypełnić wszystkie niezbędne pola oraz zaznaczyć akceptację regulaminu, polityki prywatności oraz pole „Zarejestruj się jako sprzedawca”. Gdy to zrobisz, obok pojawią się kolejne pola, które należy wypełnić.

Po rejestracji, będziesz mógł uzupełnić swój profil i czekać na jego weryfikację. Pamiętaj, że aby prowadzić u nas sprzedaż, musisz posiadać konto PayPal.
06
Czym jest sklep na Atelio?
Po dokonaniu rejestracji, każdy ze sprzedawców otrzymuje dostęp do panelu swojego własnego sklepu, w którym może umieścić swoje produkty, dodać logo, informacje o firmie itd. Każdy sklep ma swoją własną, niepowtarzalną nazwę, którą nadaje użytkownik. Dodane produkty wyświetlają się w nowościach oraz w kategoriach, określonych przez sprzedawcę. Klient może je wyszukać za pomocą wyszukiwarki lub stosując odpowiednie filtry parametrów.

Każdy sprzedawca jest bezpośrednio odpowiedzialny za prowadzenie sklepu w sposób zgodny z obowiązującym prawem oraz regulaminem strony.
07
Jakie produkty mogę sprzedawać poprzez Atelio?
Na Atelio można sprzedawać wszelkiego rodzaju dodatki, dekoracje oraz elementy wyposażenia wnętrz, które tworzone są z pasją w domowym warsztacie lub w profesjonalnej pracowni. Stawiamy na oryginale przedmioty, meble, dekoracje, które ozdobią wnętrza naszych domów.
08
Jak dodać nowy produkt?
Po zalogowaniu się, sprzedawca automatycznie przechodzi do strony z panelem administracyjnym sklepu. Aby wystawić nowy produkt, należy kliknąć ikonę opatrzoną napisem „dodaj przedmiot”. Kolejny krok to uzupełnienie tytułu, podanie, ceny oraz kosztów wysyłki, dodanie opisu, zdjęć oraz wybranie do 3 różnych kolorów, które zawiera dany produkt. Jeśli wszystko jest w porządku, należy kliknąć przycisk „Dodaj przedmiot” i gotowe!
09
Jak edytować dodany produkt?
Jeśli wkradnie się błąd lub chcesz coś uzupełnić w swojej ofercie, nie musisz jej wystawiać jeszcze raz. Możesz ją edytować wchodząc w panel (klikając Witaj, Twój login” w prawym górnym rogu) i klikając opcję „Twoje produkty”. W kolejnym etapie wyświetli się lista Twoich produktów. Po najechaniu myszą na dany produkt, z prawej strony wyświetli się ikona zębatki, której kliknięcie spowoduje przejście do edycji przedmiotu.
10
Jak usunąć przedmiot?
Usunięcie przedmiotu następuje po kliknięciu znacznika x, który znajduje się zaraz za ikoną zębatki, służącą do edycji przedmiotu.
11
W jaki sposób otrzymuję pieniądze za sprzedaż?
Pieniądze - pomniejszone o naszą prowizję - są automatycznie księgowane na Twoim koncie PayPal, dzięki czemu transakcja jest bezpieczna, a Ty nie musisz czekać na przelewy lub tracić czasu na rozliczanie się z prowizji. Założenie konta PayPal i otrzymywanie od nas płatności, nie wiąże się dla Ciebie z żadnymi dodatkowymi opłatami. Wszelkie prowizje dla PayPal, pokrywa nasz serwis.

Pod koniec każdego miesiąca w Twoim panelu w zakładce "Twoja sprzedaż" pojawi się faktura za dany miesiąc, którą możesz pobrać.

12
Jak ustalić koszty przesyłki?
Dla każdego przedmiotu ustalasz indywidualny koszt wysyłki. W przypadku, gdy klient zamówi kilka przedmiotów w jednym sklepie, system automatycznie nalicza mu kwotę droższej przesyłki jako wspólną. Do wyboru jest przesyłka Pocztą Polską lub kurierem.
13
Jak mogę promować mój sklep na Atelio?
Wejdź w „Witaj, Twój login” > „Narzędzia promocji” i pobierz baner, który możesz wstawić na swojego bloga lub stronę internetową. Jeżeli posiadasz stronę na Facebooku, możesz na niej zainstalować zakładkę z galerią swoich produktów, wystawionych na Atelio.
14
Czym jest aplikacja Atelio na Facebooka?
Aplikacja służy do prezentacji wystawianych przez Ciebie produktów, które wyświetlają się na Twoim fanpage’u na Facebooku. Aplikacja jest dostępna tylko dla sprzedawców.
15
Skąd mogę pobrać aplikację Atelio?
Aplikacja dostępna jest na Twoim profilu w zakładce „Narzędzia promocji”.
16
Co daje mi instalacja aplikacji Atelio?
Dzięki tej aplikacji, Twoi fani będą mogli zobaczyć produkty, które aktualnie masz wystawione w swoim sklepie. Po kliknięciu w wybrany odnośnik, strona przekieruje ich bezpośrednio do Twojego profilu na Atelio.
Używamy plików cookie. Proszę zapoznać się z naszą Polityką prywatności pod adresem: Polityka Prywatności. Odwiedzając naszą stronę internetową lub zamawiając usługi w tym serwisie akceptujesz naszą Politykę prywatności i zgadzasz się na umieszczenie naszych cookies.
Zamknij